Låt ditt lilla barn utforska och leka med dessa charmiga stapelkoppar i form av Elphee, ett moln och en sol. Perfekta för både inomhus- och utomhuslek, särskilt vid vattenlek.
Sätt ihop kopparna eller använd dem för att skapa regn, där molnet har hål i botten för att låta vattnet rinna igenom. Solen har en rolig funktion med en öppning och stängning.
Med sina mjuka puderfärger och lekfulla former stimulerar dessa stapelkoppar fantasin och ger timmar av underhållning. Låt ditt barn hälla vatten, skapa regn och vrida på solens lock för att upptäcka nya sätt att leka!
Storlek: Elphee: H 7,5 cm. Cloud: H 6,5 cm. Sun: H 5,8 cm.
Done by Deer är ett danskt designmärke som tillverkar barn- och babyleksaker och inredning av hög kvalitet med en skandinavisk och lekfull ton. Med innovativ design finner ni unika produkter med allt från babygym och babynest till spjälsäng, tallrikar och hela matset. Med lekfullt mönster och fina färger finner ni produkter som tilltalar både förälder och barn.
Med produkter som kombinerar fantastiskt material, fina färger och mönster håller Done by Deer miljön i omtanke, produkterna är 100% miljövänliga och naturligt testade för att ha hålla hög säkerhet för dig och ditt barn.